Reggelente az uszodában nem szokatlan látvány, hogy különböző korú gyerekek a város iskoláiból és óvodáiból csoportostól jönnek, hogy megszerezzék legalább azt a minimális úsznitudást, ami a Körösök mellett elengedhetetlen. Szerdán és csütörtökön a szlovákos Fonád Zoltán bemutatta a szülőknek, hogy milyen szintre sikerült eljutni a gyerekekkel az elmúlt fél évben. Mindenki szülő a saját szemével láthatta, hogy gyermeke mennyire vízbiztos, így el tudja dönteni, hogy ki meri-e engedni szemefényét felügyelet nélkül a Körösre a nyári szünetben.
Megkérdeztük Fonád Zoltánt, hogy hogy csinálják ezt a Szlovák Általános Iskolában.
„Minden 3. és 6. évfolyamos tanuló november 1-től május 1-ig heti egy alkalommal uszodába jár a testnevelés órák keretében. A harmadikosoknál úszásoktatás, a hatodikosoknál úszásfejlesztés folyik három úszásnemben, gyorsban, mellen és háton. A tanulók elsajátítják azt is, hogy élő vízben mire kell figyelni. Az országos tanterv lényegesen kevesebbet enged úszásra, így az év többi részében ezt be kell pótolni.”-mondta el a Szlovák testnevelője.
Nem lehet, hogy rossz az a rendszer, ahol egy országos tantervet erőltetnek mindenkire? Kit érdekel az, hogy mekkorát ugrik távolra a gyerek, mikor ilyen városban lakik, mint Szarvas, élővíz mellett, ahol a nyári strandolás mindennapos, és óhatatlan, hogy a Körösbe menjen a csemete. Írja ezt olyan, akinek egy osztálytársa általános iskolában a Körösbe veszett, és aki annak ellenére, hogy mind a négy úszásnemben úsznak a gyerekei, sem engedi el őket anélkül a strandra, hogy ne vésné az eszükbe, hogy a vizet tisztelni kell. Ráadásul van egy olyan uszodánk, amit messzeföldön irigyelnek, és ahol minden gyerek megtanulhatna úszni, hogy mikor először leengedik a szülei a strandra, már ne érhesse meglepetés.
{jomcomment}