Először Csasztvan Andrással, a beruházás projektmenedzserével beszélgettünk a Víziszínpadról, funkciókról, tervekről. Beszélgetésünk elején kiderült, ami a nézelődő szarvasiaknak a látványból nem, hogy a színpad és az új híd két teljesen különböző beruházás részeként jön létre. A Víziszínpad a Szarvasi Regionális Színház Nonprofit Kft., az új gyalogoshíd pedig Szarvas Város Önkormányzata menedzselésében jön létre. Az előző 135 458 016 forintos állam által nyújtott támogatás bevonásával jön létre.
Sokakban felmerült a kérdés, hogy jó-jó, de meg kell ezt a színpadot tölteni tartalommal is, hogy ne csak egy félbehagyott, funkciótlan torzó maradjon. Csasztvan András a jövőre is gondolt. A Jókai Színházzal elvi egyezségre jutottak már, hogy a szabadtéri előadásaiknak hivatalos helyszíne lesz a színpad, csakúgy, mint a Cervinus Teátrumé is. Ez persze kevés, de a tervezési fázisban megszondázták az előadói társadalmat, és akik látták a terveket, szívesen jönnének. Mindenesetre nem lesz kis feladat megtölteni élettel a létesítményt.
Ahhoz, hogy itt mindig legyen mozgás, a hídhoz közelebb eső bástyán egy vendéglátóegység üzemelhetne folyamatosan, ami a közösségi rendezvények, előadások alatt büféként is funkcionálna.
Csasztvan András már a méltó megnyitón töri a fejét. Két igazán színvonalas előadás körül folynak felmérések, amiből az egyik a Honvéd Táncszínház előadása lenne, a „Csodaszarvas legenda” táncszínházi formában feldolgozva. A másik, ami az előzetes álmokban szerepel az ExperiDance produkció, ami tényleg nagy durranás lenne.
Amellett, hogy nagy lendülettel folynak a Víziszínpad építkezési munkái, olyan látványban lehet részünk, amilyenben vagy 10 éve nem. Eltűnt a fahíd.
{jomcomment}