Szerda délután Schiffer András, az LMP vezetője járt Szarvason, hogy növelje jelöltjük, Fonád Zoltán esélyeit. A sajtótájékoztató csodálatos környezetben, mocsári ciprusok árnyékában, egy magát zöldnek tartó párthoz méltó környezetben zajlott. Ennél zöldebben nem is lehetett volna.
Schiffer András reméli, hogy az LMP frakciója már a hétvégén ünnepelheti 17. tagját. Erre azért minden valószínűség szerint, még a legjobb esetben is két hetet kell várni, mert valljuk be, kicsi az esély arra is, hogy egyáltalán érvényes lesz a szavazás, azaz a választópolgárok legalább fele elmegy szavazni, nem hogy érvényes és eredményes. Ez utóbbi akkor következne be, ha a választói jegyzékbe vettek 50%+1 elmegy szavazni, és az érvényes szavazatoknak legalább a fele plusz egy ugyanarra a jelöltre szólt.
A szarvasi testnevelő bejutása esetén a Lehet Más a Politika frakciója valóban 17 főre nőne a Parlamentben. Az 5-ös választókörzet vonatkozásában ez azt jelentené, hogy lenne egy FIDESZ-es, egy jobbikos, és egy LMP-s képviselőnk is az ország házában.
Amennyiben a választók az LMP jelöltjét juttatnák be, akkor az világos jelzés lenne a polgárok részéről, hogy elegük van az erőpolitikából, a narancsuralmi rendszerből, mondta a párt vezetője. Az LMP az a demokratikus párt, ami az egyetlen alternatívája lehet a FIDESZ-nek a választásokon, vallja Schiffer András.
Fonád Zoltán várakozással néz a választás elé. A tavaszi voksoláskor nem volt a FIDESZ jelöltje ellen esélye a többi indulónak. Akkor egyedül a Jobbik volt az alternatíva, most azonban az LMP lehet az.
A szarvasi pedagógus négy pontban foglalta össze programját. Annak ellenére, hogy az LMP nem a gyorsforgalmi utak barátja, a megye és a térség leszakadásának megfordításához mégis elengedhetetlennek tartja a 44-es gyorsforgalmi út megépítését. Ezután a közösségi közlekedésre helyezné a hangsúlyt.
Az oktatás területén szükség van újra az értékteremtésre. A szakmunkásképzést az elméleti síkról a gyakorlatira terelné vissza.
Kondoros belvízzel való elöntésére utalva elmondta, tart tőle, hogy a figyelem Borsodra koncentrálódik, holott a Körösök környéke legalább ilyen veszélyes. Amit esetleg később kárenyhítésre költenénk, azt preventív jelleggel tározók építésére, új vízgazdálkodási rendszer kidolgozására kellene fordítani, így a fele pénz megtakarítható lenne szerinte.
16 éve él Szarvason. Nem gondolta volna, hogy hegyiemberként így meg fogja szeretni a síkságot és a Köröst. Fontosnak tartaná a Körös rehabilitációját, ami turisztikai szempontból elengedhetetlen, és ami alapja lehetne a további fejlesztéseknek, amibe Gyomaendrőd és a környező települések is bekapcsolódhatnának.
A 17-es szám – utalt arra Fonád Zoltán, ha bekerülne 17. tagként a frakcióba – két szerencseszámából, egykori mezszámából, és a születésnapjából, a 10-esből adódik össze, szóval nem reménytelen az ügy. Már csak négy nap, és kiderül, hogy a szerencseszámok megjósolták-e a jövőt.