Már lehet gondolkodni, hogy hogy állnak fel a Képviselő-testület munkáját segítő bizottságok. Bizottságok jönnek, bizottságok mennek, bizottságok olvadnak össze és válnak szét, nehéz jóslatokba bocsátkozni, hogy mi lesz, de egy valami biztosan lesz valamilyen formában, mégpedig a Pénzügyi és Ellenőrző Bizottság. Ez a bizottság hagyományosan az ellenzék kezében van a városban hosszú ciklusok óta, az elnöke pedig kötelezően a Testület tagja. Jól működött ez így, nem szaladtak zabba a lovak.
Eddig Kozák Imréné volt az elnöke, ám most, hogy a képviselők számát lecsökkentették hat fővel, ő is a karcsúsítás áldozatává vált, mivel az MSZP lista második helyezettjeként már nem jutott képviselői székhez. Felmerül a kérdés, hogy ki lesz az a bátor ellenzéki képviselő, aki be meri vállalni a szarvasi Pénzügyminisztériumnak, a bizottságok bizottságának a pénzügyi szakértelmet igénylő irányítását. Az egykori tagok közül jelenleg Hodálik Pál maradt képviselő, ill. Gajdos Attila, akik eddig is részt vett a bizottságban külső tagként, és lett most új képviselő. Hodálik Pál a Gazdasági és Közbeszerzési Bizottság elnöke volt, vélhetően marad is, ugyanis az a bizottság ülésezik a legtöbbet, oda kell a fiatal, teherbíró ember, akiről ráadásul a vasárnapi népítélet úgy döntött, hogy jól is csinálta a dolgát. Ha ahhoz a szép hagyományhoz ragaszkodik a Testület, hogy ellenzéki elnököt akar, akkor egy ember jöhet szóba, Gajdos Attila, jobbikos képviselő, aki már az elmúlt ciklus alatt belekóstolt a bizottság munkájába. Neki, és pártjának, a Jobbiknak van Szarvasra kialakított gazdasági programja, amiket a kampányban hallhattunk is, és amihez így befolyást és pénzt is szerezhet a bizottság elnökeként.
A következő bizottság, aminek nem lesz könnyű elnököt találni, az az Ügyrendi (és Jogi) Bizottság lesz, aminek eddig Dr. Molnár Mihály volt az első embere. Mivel ő nem indult a választáson, így egyetlen jogásza nélkül maradt a testület. Ezt külső taggal át lehet hidalni, nem annyira kényes dolog, mint a pénzügyesek helyzete.
A Gazdasági és Közbeszerzési Bizottságban ülők – Hodálik Pál, Giricz Katalin, Hetényi István – többnyire maradtak, csakúgy, mint a többi jelenlegiben, a Népjólétiben (Lázár Zsolt, Lohr Gyula, Földesi Zoltán), a Művelődési és Oktatásiban (Földesi Zoltán, Lohr Gyula), a Turisztikaiban (Hetényi István), az Ifjúsági és Sport Bizottságban (Giricz Katalin és egy Nagycsaládos). A Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Bizottság exelnöke, Galambos Imre, nem indult a választásokon, ott most csak Dernovics László van a régiek közül. Galambos Imre alapossága hiányozni fog onnan, de majdcsak jönnek a fiatal zöldek.
A 4 tagú kisebbségi önkormányzatok közül a szlovákoknál biztos nem lesz vita, velük szemben a cigány kisebbségi önkormányzatnál nem lesz teljesen sima a pálya, mert tapasztalható némi feszültség a régi és az új tagok között.
***Kedves Hölgyeim és Uraim! Kicsi ez a város a személyeskedéshez. Egyre több cikkhez lehet hozzászólni, ami azt jelenti, hogy egyre több személytelen személyeskedést kérnek levenni a sértettek, vagy a jogkövető olvasók. Szeretném a hozzászólásokat továbbra is engedélyezni, de ezentúl kénytelen leszek az automatikus közzétételüket visszavonni, ill. adminisztrátorok engedélyhez kötni. Babák Zoltán***
{jomcomment}