A torna négy csapat részvételével zajlott. A házigazdákon kívül eljöttek a szomszédok, Gyomaendrőd, Szarvas és Csabacsűd focistái is. A lógó lábú esőben körmérkőzéseket játszottak, amik egy-egy 20 perces félidőből álltak.
Minden meccsről, mint általában amiben gyerekek játszanak, nem volt feladott meccs. Még nagyobb arányú hátrány esetén is úgy küzdöttek, mintha döntetlenre állnának az utolsó pillanatban. Sok felnőtt csapat példát vehetne róluk, sőt, kötelezném őket arra, hogy eljöjjenek, lássák a példát, hogy is zajlik fejben egy focimeccs.
Unikum volt a csabacsűdi csapat felállása, ahol egyszerre három lány lépett a pályára, és kijelenthető, hogy egyenrangú félként kezelték őket a fiúk, igaz, meg is tettek mindent ezért.
Az látható volt, hogy a népesebb településeken, Gyomaendrődön és Szarvason több játékosból válogathatnak az edzők, mint a két kisebb településen, Csabacsűdön és Szentandráson, és a pontok összeszámolása után a torna is a lélekszámmal szinkronban, a következő végeredménnyel zárult: 1. Szarvas, 2. Gyomaendrőd, 3. Békésszentandrás, 4. Csabacsűd
A végeredmény kihirdetése után Varga László különböző díjakat adott át a torna legjobb, legeredményesebb játékosainak.