Puskás János elmondta, hogy a SZIE Mezőgazdasági Főiskolai Karán gyakorlat-orientált képzést kapnak a hallgatók és kiváló kapcsolatokat ápolnak a cégekkel. Reméli, hogy a felsőoktatás racionalizálása során létrejövő 15 felsőoktatási központ egyikének a tagjai lehetnek.
Meg kell változtatni a felsőoktatás szerkezetét, a munkaerőpiaci elvárásoknak megfelelően át kell alakítani azt, jelentette ki Dobos Gábor a TEMPUS Közalapítvány koordinátora, aki szerint szükség lenne olyan, esetleg képesítést nem adó, pl. cégen belüli képzésekre is, amiken egy-egy speciális feladatra készítenének fel dolgozókat. Fontosnak tartja, hogy az Európán belüli mobilitás jegyében más országokba olyan egyszerűen lehessen képzésekre jelentkezni, mint ahogy jellemző volt az a középkorban.
A vállalkozói szféra számára átláthatóvá kell tenni, hogy honnan milyen szakemberek kerülnek ki, ami lényegesen megkönnyítené a diplomások elhelyezkedését. Ahogy az egyik előadó szájából elhangzott, ők egyébként jobb helyzetben vannak, mint az alacsonyabb képzettségű munkavállalók, mert náluk csak 100-ból 5 ember van munka nélkül, míg az országos munkanélküliségi ráta 10% körül van.
Mike Alderson a projekt vezetője szerint a gyorsan változó világ változásaira megfelelő választ kell adni, ami jelen esetben egy megújult képzési rendszerben rejlik. Míg Magyarországon a 25-64 év közötti lakosság 4 százaléka vesz reszt képzésben, addig a fejlettebb nyugati államok 20-30 százaléka. Ott már bebizonyították, hogy az élethosszig tartó tanulás, képzés szükséges ahhoz, hogy a felgyorsult követelményváltozásokat a társadalom megfelelően tudja követni.