Az a világgazdasági őrület végre kezd picit alábbhagyni, hogy mindent a Távol-Keletről hozunk, mert a szállítási költségek megnőttek, és a kínaiak is keveslik azt a yüant, amivel kiszúrják a szemüket. Ennek köszönhetően a gyártók ismét kezdik felfedezni Közép- és Kelet-Európát, azaz esély van ismét arra, hogy jó szakemberekre, szakmunkásokra lesz szükség, ahogy az a hírekből kiolvasható.
Ebben a dzsungelben segítettek ma eligazodni a Vajda Péter Intézmény tanárai azon a nyílt napon, amit reggel nyitottak meg az Alkotmány úti sportcsarnokban, ahol egy rövid tájékoztató hangzott el a lehetőségekről. Kohut Andrásné, a Vajda Péter Intézmény vezetője, aki köztudottan szakképzéspárti, hangsúlyozta, hogy egy jó szakma aranyat ér, és ha valaki úgy gondolja, szakmával a kézben is tovább lehet tanulni. A bemutatón is a szakmai képzések kaptak nagyobb teret. A tíz asztalból egy maradt a gimnáziumnak, a maradék kilencen a szakmacsoportok osztoztak, úgymint, oktatás, környezetvédelem-vízgazdálkodás, ügyvitel, informatika, vendéglátás-idegenforgalom, kereskedelem-marketing, az egyéb szolgáltatások közül a fodrász, a faipari, ill. az építészethez kapcsolódó szakmacsoportok. A környezetvédelem-vízgazdálkodásnál egyelőre csak egy földgömb és egy kuka árválkodott, de ez a szakma jövőre indul először, de a trendet figyelve hamar népszerű lehet.
Tóthné Lipták Erzsébet, a Vajda Péter Gimnázium igazgatója arra kérte a szülőket, hogy valóban csak a legjobbak, azok a négyes-ötös tanulók jelentkezzenek a gimibe, a felsőfokú oktatás előszobájába, akiknek feltett szándékuk az, hogy a középiskola után egyetemen vagy főiskolán folytassák tanulmányaikat.
A csarnokbeli bemutatót követően a gyerekek, ill. az őket elkísérő szülők megtekinthették a Vajda Péter Intézmény középiskoláit, betekintést nyerhettek a szakmai műhelyek titkaiba, ill. a gimnáziumi órák menetébe.