A Magyar Falu Programban meghirdetett önkormányzati járdaépítés, felújítás anyagtámogatására kiírt pályázatban nyert a település 4,692 millió vissza nem térítendő támogatást. Ebből összesen 605 méter hosszúságban 1,2 méter széles járda épül meg. A járdán kényelmesen elfér egy kerekesszék, illetve egy babakocsi is.
A 605 méternyi beruházás két utcát érint. Rózsa utca átadója tegnap délelőtt történt. A Kulich Gyula utca kivitelezése a jövő héten kezdődik.
“Öröm, mikor egy pici újat hozzátehetünk a település vagyonához”, mondta Sinka Imre polgármester, aki a jövőre nézve kifejezte reményét, hogy minél több ilyen átadón találkozzanak Dankó Bélával. Köszönte, hogy ez megvalósulhatott, és sok sikert kívánt a következő időszakhoz az országgyűlési képviselőnek.
“Nagyon fontos az, hogy megfelelő minőségű közlekedési infrastruktúra legyen a vidéki településeken”, mondta az égre tekintve Dankó Béla, miután egészen addig nem esett, de akkor éppen rákezdte.
Békésszentandrás az egyik nyertese volt az elmúlt fejlesztési időszaknak, jelentette ki, gratulált a település vezetésének, amiért jól pályáztak. Uniós forrásokból közel 4 milliárd forint érkezett Békésszentandrásra, számszerűsítette az adatokat. Ennek negyedét a település önkormányzata tudta felhasználni a TOP keretében, ami folytatódni fog, ígérte.
Magyar Falu Programban is jól szerepelt a település. Ebben, ha nem is lehetett óriási forrásokhoz jutni, de ahogy a jelen példa is mutatja, komoly fejlesztéseket lehetett ezekből is végezni. A program indulása óta 94 millió érkezett Szentandrásra.
A Belügyminisztérium pályázatain további 32 milliót kapott a település.
Reményét fejezte ki, hogy a jövő is a fejlődésről fog szólni, olyan fejlesztésekről, amik “az életminőséget javítják, a természeti környezet és az egészséges életkörülmények mellé olyan jóléti szolgáltatásokat, infrastruktúrát kaphatnak az itt élők, amellyel a térségben tudjuk tartani az embereket”.
Nagyon jól tárgyaltunk az Unióval, az onnan származó forrásokhoz a korábbi 17,5 százalékos állami hozzájárulást 80-ra tudtuk növelni”, mondta. A következő időszakban vidékfejlesztésre 7537 milliárd forintot fognak tudni elkölteni, zárta köszöntőjét Dankó Béla.
A beszédek után kérték Tasy Józsefet, a kivitelezést végző településüzemeltetési intézmény vezetőjét, hogy vegyen részt a szalag átvágásában.