A Hunyadi indulóra vonult be a Szentegyházi Gyermekfilharmónia kórusa péntek este az Evangélikus Ótemplomban adott hangversenyére.
Most téli hangversenykörútjuk hetedik állomásán érkeztek Szarvasra, de nem először járnak nálunk a Fili énekesei és kísérőik, 2006-ban az új kenyér ünnepén, 2008-ban adventkor léptek fel az Evangélikus Ótemplomban, 2019-ben a Szarvasi Vízi Színházban adtak hangversenyt. Tagjainak többsége szentegyházasfalvi, de járnak próbáikra a szentkeresztbányai és a kápolnási iskolából is.
Korábban megkapták a Magyar örökség díjat, alapítója, Haáz Sándor karnagy a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjének tulajdonosa. Munkájukat november végén Príma díjjal ismerték el, egy hétre rá a Príma Primissima közönségdíját is ők érdemelték ki.
Őket, illetve a hallgatóságot Závoda Ferenc köszöntötte. Kiemelt figyelemmel fordult a kórusalapító Haáz Sándor felé, akinek megköszönte, hogy az erdélyi Hargita lábától eljöttek Szarvasra, majd egy személyes szentegyházi történettel zárta rövid beszédét.
A száztagú gyermekkórus és a negyventagú ifjúsági szimfonikus zenekar a koncert blokkjaiban hálaadó énekek, a karácsonyhoz kötődő dalok és tréfás magyar népdalok egyaránt helyet kaptak. Ezek között a szentegyházi kórus műsorvezetője kalauzolta a közönséget.
Két blokk között Lázár Zsolt evangélikus esperes Betlehem és Erdély kicsiny falvai és városai között vont párhuzamot, miszerint mindkét helyszín, ugyanarra tanít, “a legnagyobb csodák nem a világ zajos központjaiban történnek, hanem ott, ahol az emberek szíve megnyílik a szeretet, a hit és isten befogadása előtt”.
Az utolsó blokkok közötti szünetben Hodálik Pál polgármester állt a hallgatóság elé. Szarvas sok testvérvárosa közül talán Szentegyházával a legélőbb a kapcsolat, jelentette ki. Hálája jeléül egy emléklapot adott át Haáz Sándor kórusvezetőnek, majd ő is egy személyes történettel zárta köszöntőjét. Ebben egy régebbi eseményt elevenített fel, amikor egy partiumi település istentiszteletén azt fedezte fel, hogy az Énekeskönyv 286. ének alatt a tiltott magyar himnusz volt elrejtve, hogy így tévesszék meg az esetleges megfigyelőket.
A Szentegyházi Gyermekfilharmónia hangversenye a magyar és a székely himnusz közös eléneklésével, majd ráadásként a Gábor Áron rézágyúja című dallal ért véget.