Több mint két évtizede készült el a Vár a Kölyöksziget! című interaktív zenés mesejáték – most már nyugodtan állíthatjuk – első verzéje. A közelmúltban a négy szereplő: Évi tündér, Tücsök Peti, Hangya Levi és Jimmy bohóc Tege Antallal, a Jókai színház művészével, rendezőjével kiegészülve némileg leporolta a történetet.
– Nemrégiben Leviék azzal kerestek meg, hogy készítsük el a Kölyöksziget színházi változatát – meséli Tege Antal. – Majd Évivel leültünk, és a korábbi előadás cselekményeit egy bizonyos történetre felfűztük, amely pluszban kapott egy érzelmi, értelmi szálat. Valamint néhány jelenetet megváltoztattunk, többek között tettünk bele konfliktust is.
Hozzáfűzi, a sztori szerint Peti és Levi elindulnak a Kölyökszigetre, hogy megírják a világ legjobb dalát, a Vár a Kölyöksziget!-et. Megjegyzi, noha a korábbi verze már ezzel a számmal kezdődött, de ezúttal foszlányokban jelenik meg, és csak a mese végén csendül fel a végleges formájában. A dal komponálásába Évi, a sziget tündére többször is besegít, majd a fináléban Jimmyvel kiegészülve, mind a négyen együtt adják elő.
A Kölyökszigetet egyelőre a szarvasi Cervinus Teátrumban mutatták be. de az előadásnak minden bizonnyal lesz folytatása.
Vár a Kölyöksziget! – zenés mesedarab. Írták: a szereplők, Szente Éva (Évi tündér), Berényi-Nagy Péter (Tücsök Peti), Gulyás Levente (Hangya Levi) és Berta János (Jimmy bohóc). Zene: Gulyás Levente. Dalszövegek: Berényi Nagy Péter, Berta János, Szente Béla. Rendezte: Tege Antal.
Such Tamás / Behír.hu