Szarvas városában június 19-én ünnepélyes keretek között megnyitották a „Kis esti zene” elnevezésű rendezvénysorozatot a Zenepavilonnál. Az esemény egyúttal a 29. Aratónap előestéje is volt, amely hagyományosan a határon túli magyar közösségek találkozóhelyeként is szolgál.
A rendezvényt a város vezetői és kulturális képviselői nyitották meg. Gombár Dávid országgyűlési képviselő beszédében kiemelte a Zenepavilon programjainak fontosságát, amelyeket a város kulturális életének meghatározó színfoltjaiként jellemzett. Megerősítette továbbá a kormányzati támogatás szándékát a helyi kulturális kezdeményezések iránt.
Hodálik Pál polgármester köszöntőjében hangsúlyozta az összetartozás jelentőségét, külön üdvözölve a Kárpátaljáról, Erdélyből (Szentegyházáról) és a Bánságból (Végvárról) érkezett vendégeket. Tájékoztatta a jelenlévőket, hogy a Zenepavilon 60 napon keresztül, egészen augusztus 19-éig minden este ingyenes előadásokkal, elsősorban helyi tehetségek bemutatkozásával várja az érdeklődőket.
Dr. Dósa Zsuzsa, a Cervinus Teátrum igazgatója elmondta, hogy ez a 13. zeneévad a helyszínen. Beszédében rámutatott: a programsorozat népszerűsége évről évre nő a helyiek és a turisták körében is, Szarvast pedig a térség egyik jelentős kulturális központjaként definiálta.
Az este folyamán az Aratónap szervezői, Závoda Ferenc és Szigeti Erika vették át a szót. Kiemelték, hogy a rendezvény az elmúlt három évtizedben a Kárpát-medencei magyarok fontos találkozójává nőtte ki magát. Idén 14 határon túli település képviselteti magát az eseményen, közülük néhány színpadra is lépett a megnyitó során.
Az este legmeghatóbb pillanata a kárpátaljai Viski delegáció köszöntése volt. A háborús helyzet ellenére a település kórusa, a Csicsergő kórus is eljött Szarvasra. A viski polgármester asszony üzenetében hangsúlyozta: a szarvasi látogatás és a közös kulturális élmények adnak erőt a közösségnek a mindennapi nehézségek és megpróbáltatások elviseléséhez.
A Kis esti zene programjai a nyár folyamán minden este 19 órától várják a közönséget a szarvasi Zenepavilonnál.


