in ,

Átvették az aranyérmeket a HC Szarvas U18 kézilabdázói

A csütörtöki önkormányzati képviselő-testületi ülés előtt, ünnepélyes keretek között vehették át
aranyérmüket a HC Szarvas U18 kézilabdázói. A szarvasi fiatalok a Magyar Kézilabda Szövetség U18 bajnokságának III. osztályának a F csoportjában (Bács-Csongrád-Békés) rendkívül magabiztos teljesítménnyel 18 mérkőzésből 17 győzelem és mindössze egyetlen vereség mellett hódították el a bajnoki címet, ezzel felléphettek a dobogó csúcsára.

Kimagasló teljesítményével a szarvasi csapat megelőzte a Kiskőrösi KSE, a Kecskeméti Sportiskola, Hódmezővásárhelyi KE azonos korosztályú csapatait, hogy a csak a felsőházat említsük külön, de rajtuk kívül további hat csapat előtt szerezték meg a bajnoki címet.

A jól megérdemelt érmeket , Hodálik Pál polgármester, illetve Kiss Attila sportbizottság elnök akasztotta a sportolók, illetve edzői stáb nyakába, a képviselő testület tagjai pedig külön gratuláltak a nagyszerű teljesítményhez.

A bajnok csapat tagjai; Adamik Máté, Csipai Balázs Dávid, Gyurcsik Balázs, Hruska Attila, Komár Gergő, Konstantinovics Márk, Nagy Zsombor, Nagy-Bobvos Leon, Orovecz Tamás, Pintér Ádám, Springel Máté, Szebeni Barnabás, Tusjak Marcell. Illetve az edzői stáb: Tusjak János vezetőedző, Kiszel Anikó és Pribelszki Pál gyúró.

Az egyesület sportolói kiegészülve a gyermekbajnoki korosztályokkal (U14/U12) este egy közös vacsora keretében zárták a szezont. Ezt követően pedig másfél hónapos pihenő, aktív feltöltődésre lesz mindenkinek lehetősége, hogy augusztusban újult erővel kezdődjön meg a felkészülés a következő szezonra.

HC Szarvas sajtó

Fél évszázados a Halászati Tudományos Tanácskozás: Innováció és stratégiai jövőkép Szarvason