Küzdelmes mérkőzésen papírforma eredmény

Papp Zsófi ezúttal fennakadt az algyői védelmen.
Papp Zsófi ezúttal fennakadt az algyői védelmen. (Fotó: Babák Zoltán)

A női kézilabda NB II. H csoportjának 2. fordulójában a Szarvasi NKK az Algyői FKSE együttesét fogadta szombaton.

Hazai találattal indult a parti, de gyors egyenlítés követte, majd felváltva estek a gólok, hol az egyik, hol a másik csapat vezetésével. A vendégek 6-8-as vezetésre a 12. percben tettek szert. Az egy-két gólos algyői vezetés a szünetre három lett (18-21). A sok gól jelezte, hogy a csapatok nem a védekezésre fordították a hangsúlyt. Fordulás után is folytatódott a gólváltás. A Csongrád megyeiek a 40. percre már héttel is vezettek (21-28). A Szarvasi NKK nem adta fel. Lelkesedéssel, küzdelmes mérkőzésen helyt álltak.

Szarvasi NKK–FKSE Algyő 32–37 (18–21)

NB II., női. Szarvas, 80 néző. Vezette: Kincses, Leiter.

Szarvas: Skorka – Trnyik 3, MILYÓ 7, SZÖLLŐSI 6 (2), PAPP ZS. 8 (4), MAJOROS 6, Fodor. Csere: Antal (kapus), Benke, Csillik, Nagy C., Nyerges, Pusztai, Tasgyik 1, Barna 1. Edző: Száva Flórián. Az Algyő legjobb dobói: Ternyák 13 (2), Konkoly 10 (5).

Kiállítások: 10 perc+Trnyik Réka az 57. percben kizárva, ill. 12 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 8/7.

Száva Flórián: – Papírformának megfelelő győzelmet aratott az algyői csapat, de a játékosaim minden dicséretet megérdemelnek a küzdőszellemükért. A mait össze sem lehet hasonlítani a múlt heti mérkőzéssel.