in ,

Mi is az a fekete leves?

Ebben a tanévben január 20. és január 31. között valósítottuk meg hatodik évfolyamos diákjaink számára azt a kéthetes projektet a Szlovákban, amely minden tantárgyat lefedett, és ismét a történelem tananyagra épült. A projekt témája a török világ és a végvári harcok időszaka volt, címe pedig: “Végváraink hősei, múltunk dicső csillagai”.

Tanulóink ez alatt az időszak alatt mélyebb betekintést nyerhettek a 16. századi Magyarország történelmébe, megismerhették a végvári vitézek életmódját, és bővebb információkat szerezhettek a török kultúráról. Az órákon nemcsak hagyományos osztálykeretben, hanem vegyes csoportokban és változatos munkaformákban dolgozhattak. A közös munka tovább erősítette a közösségeket, és a pedagógusoknak is lehetőséget nyújtott arra, hogy más szemszögből is megismerjék tanítványaikat.

Az évfolyam tanulói megnézték az Egri csillagok című filmet, amely a magyar irodalom tananyag feldolgozásában is segített. A matematika órán az egri minaretet szerkesztették meg, a rajzórán pedig társasjátékot készítettek a film alapján – hogy csak néhány tevékenységet emeljünk ki.

A projekt során ellátogattunk a Tessedik Sámuel Múzeumba, ahol a diákok előadást hallgathattak Szarvas török kori emlékeiről és a palánkvárról. A tanulók számára az volt a kihívás, hogy elkészítsék a szarvasi palánkvár makettjét. Csodás alkotások születtek, amelyeket a záróeseményünkön is bemutattunk.

Végül a csapatok ezekkel az ismeretekkel felvértezve és egymással együttműködve sikeresen küzdötték le az akadályokat az iskolánk szabadulószobájában.

– szlovák –

Boronyák Gergely és Nyári Beáta Csehov Medve című egyfelvonásosának kosztümös főpróbáján a Cervinus Teátrumban 2025. február 13-án. (Fotó: Babák Zoltán)

Ha egy puska előkerül, el is fog sülni

Ülésezik Csabacsűd nagyközség Önkormányzata képviselő-testülete 2025. február 13-án.

Kedvezőbb feltételekkel fut az idei évnek Csabacsűd, mint tette azt 2024-ben